Sandvik Coromant 930-HA04-S-06-070A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Next
Sandvik Coromant HA10-AAR38-B092-100 HSK to arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant HA10-AAR38-B092-100 HSK to arbor adaptor
Previous
R 8 092,55
inc. vat
Out of stock
SKU
8049131
HSK to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 95.016mm |
| DCON - Connection Diameter | 38.1mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 100mm |
| BD - Body Diameter | 125mm |
| LB - Body Length | 100mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 220Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 95001/min |
| WT - Weight Of Item | 6.876kg |
| OAL - Overall Length | 186mm |
| OHX - Maximum Overhang | 100mm |
| DBC - Diameter Bolt Circle | 66.7mm |
| ORDCODE | HA12-AAR38-B092-100 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1250_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1ABC_S1500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 13:21:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C5-DNE-MZ50V-E Driven tool holder for Mazak machinesR 68 748,15 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-DNE-MZ50V-I Driven tool holder for Mazak machinesR 89 382,60 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-TRI-OK60A Manual clamping unit for Okuma machinesR 28 131,30 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-TRI-OK60A-SS Manual clamping unit for Okuma machinesR 30 941,90 inc. vat
Write Your Own Review