Sandvik Coromant HT06-DM32-N-050 HSK to MDI adaptor
Next
Sandvik Coromant HT06-DM20-N-042 HSK to MDI adaptor
Previous
Sandvik Coromant HT06-DM20-N-042 HSK to MDI adaptor
Previous
R 7 676,25
inc. vat
In stock
SKU
7659247
HSK to MDI adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to MDI adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 60mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 170Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 200001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.094kg |
| OAL - Overall Length | 91.9mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50mm |
| ORDCODE | HT06-DM25-N-050 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK07_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FLC11_A0250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 15:23:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | T |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-7 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review