Sandvik Coromant QD-NK-0600-050M-PH 1130 CoroMill™ QD insert for grooving
Next
Sandvik Coromant QD-NJ-0476-045M-PH 1130 CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant QD-NJ-0476-045M-PH 1130 CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
R 335,80
inc. vat
In stock
SKU
6974896
CoroMill® QD insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® QD insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 5g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 5mm |
| CW - Cutting Width | 5mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0.005mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.105mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.45mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.45mm |
| ORDCODE | QD-NJ-0500-045M-PH 1130 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 20:23:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | J |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_NOJ_1 |
| Grade | 1130 |
| COATING | PVD AlTiCrN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | PH |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 392.55EH-30 20 049 MAS-BT 403 to Coromant EH adaptorR 7 503,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 392.55EH-30 25 054 MAS-BT 403 to Coromant EH adaptorR 8 185,70 inc. vat
Write Your Own Review