| DCON - Connection Diameter | 16mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 115mm |
| LB - Body Length | 43.5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 3deg |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 800001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.29kg |
| OAL - Overall Length | 115mm |
| OHX - Maximum Overhang | 65mm |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 15deg |
| RE - Corner Radius | 6mm |
| LU - Usable Length | 42mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 42mm |