| DCON - Connection Diameter | 10mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 100mm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 800001/min |
| WT - Weight Of Item | 114g |
| OAL - Overall Length | 100mm |
| OHX - Maximum Overhang | 60mm |
| LSC - Clamping Length | 40mm |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 3deg |
| RE - Corner Radius | 5mm |
| LU - Usable Length | 43mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 11mm |
| DC - Cutting Diameter | 10mm |
| DN - Neck Diameter | 8.2mm |
| FHA - Flute Helix Angle | 30deg |
| GAMF - Radial Rake Angle | -5.5deg |
| GAMP - Axial Rake Angle | 1.5deg |
| DCX - Maximum Cutting Diameter | 10mm |
| PSIR - Tool Lead Angle | 0deg |
| ULDR - Usable Length Diameter Ratio | 4.3 |
| PCL - Peripheral Cylindrical Length | 3.138mm |