Sandvik Coromant RCKT 10 T3 M0-PH 4330 CoroMill™ 200 insert for milling
Next
Sandvik Coromant RCKT 09 T3 00-PH 4340 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
Sandvik Coromant RCKT 09 T3 00-PH 4340 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
R 180,55
inc. vat
In stock
SKU
7564605
CoroMill® 200 insert for milling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® 200 insert for milling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 3g |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 9.525mm |
| RE - Corner Radius | 4.7625mm |
| Insert Thickness | 3.96875mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 4mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 4.7625mm |
| ORDCODE | RCKT 09 T3 00-PM 4330 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 21:21:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 09 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RC09T3_1 |
| Grade | 4330 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | PM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 870-2300-23LX1-10 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 15 426,10 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-2400-24L32-10 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 15 426,10 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-2300-23L25-10 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 15 426,10 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-2500-25L32-10 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 16 877,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 870-2200-22LX1-10 CoroDrill® 870 exchangeable tip drillR 13 973,65 inc. vat
Write Your Own Review