Sandvik Coromant RCKT 20 06 M0-PM 4340 CoroMill™ 200 insert for milling
Next
Sandvik Coromant RCKT 20 06 M0-PH 4340 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
Sandvik Coromant RCKT 20 06 M0-PH 4340 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
R 426,65
inc. vat
In stock
SKU
7564628
CoroMill® 200 insert for milling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® 200 insert for milling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 20g |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 20mm |
| RE - Corner Radius | 10mm |
| Insert Thickness | 6.35mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 6.5mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 2.93mm |
| ORDCODE | RCKT 20 06 M0-PM 4330 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 21:21:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 20 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RC2006M_1 |
| Grade | 4330 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | PM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 8 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C6-390.410-125120HD HSK to Coromant Capto™ adaptorR 12 317,65 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-390.540-50 100 BIG-PLUS ISO to Coromant Capto™ adaptorR 10 276,40 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-A391.19-12 080 Coromant Capto™ to shrink fit chuckR 8 082,20 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-A391.19-15 085 Coromant Capto™ to shrink fit chuckR 8 082,20 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-A391.19-09 080 Coromant Capto™ to shrink fit chuckR 8 082,20 inc. vat
Write Your Own Review