Sandvik Coromant CNMA 12 04 08E 6160 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant SNMM 25 09 24-HR 4315 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant SNMM 25 09 24-HR 4315 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 1 196,00
inc. vat
In stock
SKU
7800875
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 74g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 25.4mm |
| RE - Corner Radius | 3.175mm |
| Insert Thickness | 9.525mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 9.119mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 22.2mm |
| L - Cutting Edge Length | 25.4mm |
| ORDCODE | SNMM 25 09 32-HR 4315 |
| BMC - Body Material Code | 2 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 22:52:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | S |
| SSC - Insert Seat Size Code | 25 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_SN2509_1 |
| Grade | 4315 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | HR |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D4200L40-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 620,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D4600L40-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 038,85 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D4600L50-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 13 363,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D4500L50-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 13 363,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D3500C6-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 931,25 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2700C5-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 976,75 inc. vat
Write Your Own Review