Sandvik Coromant A393.CGS-25 02 56 Cylindrical sleeve
Next
Sandvik Coromant A393.CGS-20 09 52 Cylindrical sleeve
Previous
Sandvik Coromant A393.CGS-20 09 52 Cylindrical sleeve
Previous
R 2 504,70
inc. vat
In stock
SKU
5723389
Cylindrical sleeve
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 15.875mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 4mm |
| BD - Body Diameter | 25mm |
| LB - Body Length | 4mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.066kg |
| OAL - Overall Length | 54mm |
| OHX - Maximum Overhang | 4mm |
| LSC - Clamping Length | 50mm |
| ORDCODE | A393.CGS-20 10 52 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTH1_A0200_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLG_R6250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 07:07:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C3-391.14-16 035 Coromant Capto™ to ER collet chuckR 5 553,35 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-391.05C-22 070 Coromant Capto™ to arbor adaptorR 6 149,05 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-391.14-16 035 Coromant Capto™ to ER collet chuckR 5 839,70 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-391.05C-16 070 Coromant Capto™ to arbor adaptorR 6 149,05 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-A391.05C-19 070 Coromant Capto™ to arbor adaptorR 6 149,05 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-A391.05C-19 055 Coromant Capto™ to arbor adaptorR 5 843,15 inc. vat
Write Your Own Review