Sandvik Coromant HT06-APBR-175-25HP HSK to blade adaptor
Next
Sandvik Coromant C10-APBR-240-45HP Coromant Capto™ to blade adaptor
Previous
Sandvik Coromant C10-APBR-240-45HP Coromant Capto™ to blade adaptor
Previous
R 21 577,45
inc. vat
In stock
SKU
7086885
Coromant Capto® to blade adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to blade adaptor
| CP - Coolant Pressure | 7000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 72mm |
| DCON - Connection Diameter | 100mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 240mm |
| TQ - Torque | 10Nm |
| WT - Weight Of Item | 9.267kg |
| OAL - Overall Length | 300mm |
| OHX - Maximum Overhang | 240mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 52.5mm |
| HF - Functional Height | 45mm |
| LPR - Protruding Length | 240mm |
| OAH - Overall Height | 112.5mm |
| OAW - Overall Width | 110.5mm |
| RADH - Radial Body Height | 62mm |
| RADW - Radial Body Width | 60mm |
| DIX - Maximum Tool Changer Interference Diameter | 158mm |
| ORDCODE | C10-APBL-240-45HP |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C1000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_PMC012_C045L_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 6 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 15:03:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| Hand | L |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C5-DCLNL-17090-12 T-Max™ P cutting unit for turningR 6 169,75 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-DCKNL-35060-12 T-Max™ P cutting unit for turningR 4 404,50 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-DCKNR-35060-12 T-Max™ P cutting unit for turningR 4 404,50 inc. vat
Write Your Own Review