Sandvik Coromant C4-DNI-BT65A-E Driven tool holder for BMT-P turrets
Next
Sandvik Coromant C4-DNE-OK60A-E Driven tool holder for Okuma machines
Previous
Sandvik Coromant C4-DNE-OK60A-E Driven tool holder for Okuma machines
Previous
R 80 440,20
inc. vat
In stock
SKU
6144219
Driven tool holder for Okuma machines
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Driven tool holder for Okuma machines
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 28mm |
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 60mm |
| TQ - Torque | 40Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 60001/min |
| WT - Weight Of Item | 5.29kg |
| OAL - Overall Length | 170mm |
| OHX - Maximum Overhang | 60mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 0mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| OAH - Overall Height | 97mm |
| OAW - Overall Width | 120mm |
| ORDCODE | C4-DNE-OK60A-I |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02FD_C060D_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0400_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-06 07:46:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | N |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| RIDOP - Reversed Rotation Direction Output Side | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review