Sandvik Coromant C5-RC2090-32048A Manual clamping unit
Next
Sandvik Coromant C5-SL70-LF-043 Coromant Capto™ to CoroTurn™ SL70 adaptor
Previous
Sandvik Coromant C5-SL70-LF-043 Coromant Capto™ to CoroTurn™ SL70 adaptor
Previous
R 8 353,60
inc. vat
In stock
SKU
5728577
Coromant Capto® to CoroTurn® SL70 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to CoroTurn® SL70 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 15000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 35mm |
| DCON - Connection Diameter | 50mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50mm |
| TQ - Torque | 30Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.954kg |
| OAL - Overall Length | 80.7mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 11.5mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 50mm |
| OAH - Overall Height | 70.5mm |
| OAW - Overall Width | 56.75mm |
| WSC - Clamping Width | 70mm |
| ORDCODE | C5-SL70-RG-050 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SLHDSS_C0700_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-05-04 07:40:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| Hand | R |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review