Sandvik Coromant 392.55523-3032095 BIG-PLUS MAS-BT to Weldon / ISO 9766 adaptor
Next
Sandvik Coromant 392.55523-3020065 BIG-PLUS MAS-BT to Weldon / ISO 9766 adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.55523-3020065 BIG-PLUS MAS-BT to Weldon / ISO 9766 adaptor
Previous
R 5 620,05
inc. vat
In stock
SKU
6229002
BIG-PLUS MAS-BT to Weldon / ISO 9766 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
BIG-PLUS MAS-BT to Weldon / ISO 9766 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 31.75mm |
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 90mm |
| BD - Body Diameter | 65mm |
| LB - Body Length | 90mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 65Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 250001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.772kg |
| OAL - Overall Length | 138.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 90mm |
| LSC - Clamping Length | 60mm |
| ORDCODE | 392.55523-3025090 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG51BP_C0300_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLISOW_G2500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | M12 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-03-23 06:08:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD |
| STDNO - Standard Number | MAS403-BT (BIG-PLUS) |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-B50-HD-20-102 MAS-BT 403 to CoroChuckâ„¢ 930R 11 738,05 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-B50-HD-25-106 MAS-BT 403 to CoroChuckâ„¢ 930R 12 324,55 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-B40-HD-20-088 MAS-BT 403 to CoroChuckâ„¢ 930R 10 206,25 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-I50-HD-32-077 ISO 7388-1 to CoroChuckâ„¢ 930R 12 911,05 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-B40-HD-25-094 MAS-BT 403 to CoroChuckâ„¢ 930R 10 715,70 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-B50-HD-32-096 MAS-BT 403 to CoroChuckâ„¢ 930R 12 911,05 inc. vat
Write Your Own Review