Sandvik Coromant C5-X22-040-060 Coromant Capto™ to arbor with driving screws adaptor
Next
Sandvik Coromant C4-X10-032-050 Coromant Capto™ to arbor with driving screws adaptor
Previous
Sandvik Coromant C4-X10-032-050 Coromant Capto™ to arbor with driving screws adaptor
Previous
R 5 989,20
inc. vat
In stock
SKU
6718393
Coromant Capto® to arbor with driving screws adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to arbor with driving screws adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 28mm |
| DCON - Connection Diameter | 22mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50mm |
| BD - Body Diameter | 40mm |
| LB - Body Length | 50mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 3.9Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 110001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.541kg |
| OAL - Overall Length | 76.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50mm |
| LSC - Clamping Length | 2.4mm |
| DBC - Diameter Bolt Circle | 32mm |
| ORDCODE | C4-X22-040-050 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDAC24_C0X22_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 3 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-01-19 08:18:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review