Sandvik Coromant CY32-X22-040-095 Cylindrical shank to arbor with driving screws adaptor
Next
Sandvik Coromant CY25-X10-032-090 Cylindrical shank to arbor with driving screws adaptor
Previous
Sandvik Coromant CY25-X10-032-090 Cylindrical shank to arbor with driving screws adaptor
Previous
R 5 193,40
inc. vat
In stock
SKU
6718420
Cylindrical shank to arbor with driving screws adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical shank to arbor with driving screws adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 22mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 90mm |
| BD - Body Diameter | 40mm |
| LB - Body Length | 90mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 3.9Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 110001/min |
| WT - Weight Of Item | 513g |
| OAL - Overall Length | 92.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 33mm |
| LSC - Clamping Length | 57mm |
| DBC - Diameter Bolt Circle | 32mm |
| ORDCODE | CY25-X22-040-090 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLR_G2500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDAC24_C0X22_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 3 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-02-09 14:20:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| DPC - Damping Property | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| LOCAP - Location Aid Property | False |
Write Your Own Review