Sandvik Coromant MB-E12-32-07 Cylindrical shank with flat to CoroCut™ MB adaptor
Next
Sandvik Coromant MB-E12-24-07 Cylindrical shank with flat to CoroCut™ MB adaptor
Previous
Sandvik Coromant MB-E12-24-07 Cylindrical shank with flat to CoroCut™ MB adaptor
Previous
R 3 961,75
inc. vat
In stock
SKU
5735512
Cylindrical shank to CoroCut® MB adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical shank to CoroCut® MB adaptor
| CP - Coolant Pressure | 1000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 7mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 88.1mm |
| BD - Body Diameter | 7.4mm |
| LB - Body Length | 88.1mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.13kg |
| OAL - Overall Length | 88.1mm |
| OHX - Maximum Overhang | 24mm |
| LSC - Clamping Length | 64mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| OHN - Minimum Overhang | 24mm |
| WF - Functional Width | 0mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 88.1mm |
| ORDCODE | MB-E12-24-07R |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLR_G1200_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SIMD_C0070_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 2 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 17:00:00.000 |
| Hand | N |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| LOCAP - Location Aid Property | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 345-125Q40-13HX CoroMill™ 345 face milling cutterR 24 090,20 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-160Q40-13HX CoroMill™ 345 face milling cutterR 29 008,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-080Q27-13H CoroMill™ 345 face milling cutterR 14 126,60 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-160Q40-13H CoroMill™ 345 face milling cutterR 26 738,65 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-080Q27-13HX CoroMill™ 345 face milling cutterR 14 883,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-080Q27-13L CoroMill™ 345 face milling cutterR 11 098,65 inc. vat
Write Your Own Review