Sandvik Coromant C3-RF123D15-22050B CoroCut™ 1-2 cutting unit for parting and grooving
Next
Sandvik Coromant BPL151.2-45 500 T-Max™ blade for grooving
Previous
Sandvik Coromant BPL151.2-45 500 T-Max™ blade for grooving
Previous
R 6 306,60
inc. vat
In stock
SKU
5724521
T-Max® blade for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® blade for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| LF - Functional Length | 259.9944mm |
| WT - Weight Of Item | 1.165kg |
| OAL - Overall Length | 259.9944mm |
| OHX - Maximum Overhang | 100mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| OHN - Minimum Overhang | 30mm |
| WF - Functional Width | 11.6mm |
| HF - Functional Height | 45mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 4.7752mm |
| H - Shank Height | 52.5mm |
| CW - Cutting Width | 9.525mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 99.9998mm |
| ORDCODE | BPR151.2-45 500 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_PMC012_C045L_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-14 13:26:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | S |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CJN0375_1 |
| Hand | R |
| MIID - Master Insert Identification | BP 500030 |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 9.525 |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review