Sandvik Coromant QD-NJ-0500-030M-PM 1130 CoroMill™ QD insert for grooving
Next
Sandvik Coromant QD-NJ-0476-030M-PM 1130 CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant QD-NJ-0476-030M-PM 1130 CoroMill™ QD insert for grooving
Previous
R 316,25
inc. vat
In stock
SKU
6974883
CoroMill® QD insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® QD insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 3.3g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4mm |
| CW - Cutting Width | 4mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0.005mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.105mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.25mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.25mm |
| ORDCODE | QD-NH-0400-025M-PM 1130 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 20:23:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | H |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_NOH_1 |
| Grade | 1130 |
| COATING | PVD AlTiCrN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | PM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RAG123K11-40B CoroCut™ 1-2 boring bar for groovingR 7 186,35 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG123K043-24B CoroCut™ 1-2 boring bar for groovingR 7 186,35 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG123K053-32B CoroCut™ 1-2 boring bar for groovingR 8 097,15 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG123J11-40B CoroCut™ 1-2 boring bar for groovingR 7 186,35 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG123J11-32B CoroCut™ 1-2 boring bar for groovingR 5 706,30 inc. vat
Write Your Own Review