Sandvik Coromant L151.2-200 20-5F 1125 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Next
Sandvik Coromant L123G2-0300-1501-CS 1125 CoroCut™ 1-2 insert for parting
Previous
Sandvik Coromant L123G2-0300-1501-CS 1125 CoroCut™ 1-2 insert for parting
Previous
R 543,95
inc. vat
In stock
SKU
5734137
CoroCut® 1-2 insert for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for parting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.006kg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 4mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.15mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.15mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 23.2mm |
| PSIRL - Major Left Hand Cutting Edge Angle | 5deg |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 24.89mm |
| ORDCODE | L123H2-0400-0501-CF 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 13:03:00.000 |
| Hand | L |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | H |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCH2_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | CF |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-BB30-P-10-098 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 13 434,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-S-08-048 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 10 752,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-S-10-048 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 10 752,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-S-06-048 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 10 752,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-P-08-088 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 13 434,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-S-12-082 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 10 752,50 inc. vat
Write Your Own Review