Sandvik Coromant L123U3-0150-1500-CS 1125 CoroCut™ 3 insert for parting
Next
Sandvik Coromant L123U3-0150-0500-CS 1125 CoroCut™ 3 insert for parting
Previous
Sandvik Coromant L123U3-0150-0500-CS 1125 CoroCut™ 3 insert for parting
Previous
R 611,80
inc. vat
In stock
SKU
5732775
CoroCut® 3 insert for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 3 insert for parting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 4.7g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 5.64mm |
| CW - Cutting Width | 1.5mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.1mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0mm |
| REL - Corner Radius Left | 0mm |
| RER - Corner Radius Right | 0mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 6.3mm |
| PSIRL - Major Left Hand Cutting Edge Angle | 10deg |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | 0mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.05mm |
| CUTDIA - Work Piece Parting Diameter Maximum | 100mm |
| ORDCODE | L123U3-0150-1000-CS 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 09:57:00.000 |
| Hand | L |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SSC - Insert Seat Size Code | U |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CDU_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | CS |
| CEDC - Cutting Edge Count | 3 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D0830LX63-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 34 199,85 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D0730L50-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 32 546,15 inc. vat
Write Your Own Review