Sandvik Coromant N123G1-0300-0003-TF 2135 CoroCut™ 1-2 insert for turning
Next
Sandvik Coromant N123G1-0300-0003-TF 1125 CoroCut™ 1-2 insert for turning
Previous
Sandvik Coromant N123G1-0300-0003-TF 1125 CoroCut™ 1-2 insert for turning
Previous
R 354,20
inc. vat
In stock
SKU
5736272
CoroCut® 1-2 insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 3.2g |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 92.5deg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 0deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.3321mm |
| CW - Cutting Width | 3mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.3mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.3mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 1.8mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 19.68mm |
| ORDCODE | N123G1-0300-0003-TF 1145 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:13:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | G |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCG1_1 |
| Grade | 1145 |
| COATING | PVD TiAlN+TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | TF |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant VNGA160408S01525H 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 237,90 inc. vat -
Sandvik Coromant WNGA080412S01525H 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 930,20 inc. vat -
Sandvik Coromant WNGA080408S01525H 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 930,20 inc. vat -
Sandvik Coromant VNGA160404S01525H 7125 T-Max™ P insert for turningR 2 237,90 inc. vat
Write Your Own Review