Sandvik Coromant N151.2-A125-30-5P 235 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N123J2-0600-RO 2135 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N123J2-0600-RO 2135 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
R 318,55
inc. vat
In stock
SKU
5736793
T-Max® Q-Cut insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 1.8g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 6.787mm |
| CW - Cutting Width | 3.962mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02032mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02032mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.1905mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.1905mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.0508mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.0508mm |
| ORDCODE | N151.2-A156-30-4G 235 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:17:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 30 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CB2G30_1 |
| Grade | 235 |
| COATING | CVD TiCN+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 4G |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
Write Your Own Review