Sandvik Coromant TLG-2041L 4125 Top Lok insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLGP-3156R 1125 Top Lok insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant TLGP-3156R 1125 Top Lok insert for grooving
Previous
R 717,60
inc. vat
In stock
SKU
5753053
Top Lok insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 9.3g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| Insert Thickness | 8.7376mm |
| CW - Cutting Width | 1.9812mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.1905mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.1905mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 2.388mm |
| W1 - Insert Width | 4.953mm |
| ORDCODE | TLG-3078L 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 11:12:00.000 |
| Hand | L |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 3 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL3L_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-C3-S-12-074 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 9 017,15 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C4-S-12-080A Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 9 017,15 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C4-S-20-090A Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 9 017,15 inc. vat
Write Your Own Review