Sandvik Coromant N123R1-1200-0008-GM 1105 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLR-3094R 1125 Top Lok insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant TLR-3094R 1125 Top Lok insert for profiling
Previous
R 898,15
inc. vat
In stock
SKU
5846606
Top Lok insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 21.1g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| RE - Corner Radius | 3.175mm |
| Insert Thickness | 11.5062mm |
| CW - Cutting Width | 6.35mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 6.35mm |
| W1 - Insert Width | 6.477mm |
| ORDCODE | TLR-4125L 1125 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 23:53:00.000 |
| Hand | L |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 4 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL4L_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
Write Your Own Review