Sandvik Coromant RNMX 50 18 M0-MR 2135 T-Max™ P insert for bar peeling
Next
R 1 922,80
inc. vat
In stock
SKU
5741280
T-Max® P insert for bar peeling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for bar peeling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.171kg |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 38.1mm |
| RE - Corner Radius | 19.05mm |
| Insert Thickness | 12mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 12.8mm |
| ORDCODE | RNMX 38 12 00-MR 2135 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 08:02:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 38 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_TF3812_1 |
| Grade | 2135 |
| COATING | CVD TiCrN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | MR |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review