Sandvik Coromant WNGA060408T01030AWH 7015 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant WNGA080416T02520 6190 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant WNGA080416T02520 6190 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 3 063,60
inc. vat
In stock
SKU
5756195
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 7.2g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 1.1906mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 2.8mm |
| L - Cutting Edge Length | 8.6873mm |
| BN - Face Land Width | 0.1mm |
| GB - Face Land Angle | 30deg |
| ORDCODE | WNGA080412S01030A 7025 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 19:54:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | W |
| SSC - Insert Seat Size Code | 08 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_WN0804_1 |
| Grade | 7025 |
| SUBSTRATE | BL |
| CEDC - Cutting Edge Count | 6 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C8-PCLNR-55080-12HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 228,25 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-PCLNR-55080-16HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 228,25 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-PSKNR-55080-19HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 228,25 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-PDJNL-55080-15HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 245,50 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-PSKNL-55080-19HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 228,25 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-PCLNR-55080-19HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 228,25 inc. vat
Write Your Own Review