| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 15.5mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 18.7mm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 800001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.053kg |
| OAL - Overall Length | 35.7mm |
| OHX - Maximum Overhang | 18.7mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 5deg |
| RE - Corner Radius | 4mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 10mm |
| DC - Cutting Diameter | 16mm |
| DCF - Cutting Diameter Face Contact | 8mm |
| DN - Neck Diameter | 15.5mm |