Sandvik Coromant SI-CTLHOR-08122 Top Lok boring bar for grooving
Next
Sandvik Coromant SI-CTLHOR-05102 Top Lok boring bar for grooving
Previous
Sandvik Coromant SI-CTLHOR-05102 Top Lok boring bar for grooving
Previous
R 3 402,85
inc. vat
In stock
SKU
5749401
Top Lok boring bar for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok boring bar for grooving
| DCON - Connection Diameter | 19.05mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 254mm |
| BD - Body Diameter | 19.5mm |
| TQ - Torque | 3Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.537kg |
| OAL - Overall Length | 254mm |
| OHX - Maximum Overhang | 48.75mm |
| LSC - Clamping Length | 205.25mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| DMIN - Minimum Bore Diameter | 28.58mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| OHN - Minimum Overhang | 35.76mm |
| WF - Functional Width | 14.2748mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 5.5626mm |
| H - Shank Height | 18.034mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 2.8mm |
| W1 - Insert Width | 3.81mm |
| ORDCODE | SI-CTLHOR-06102 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLF3_R7500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 23:26:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CL2L_1 |
| Hand | R |
| MIID - Master Insert Identification | TLG-2125L |
| SSC - Insert Seat Size Code | 2 |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DS20-D2700L32-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 11 084,85 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2800L32-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 11 084,85 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2700L32-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 13 190,50 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2800L32-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 081,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2700L32-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 081,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2700L32-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 077,15 inc. vat
Write Your Own Review