Sandvik Coromant TLG-2047R 1125 Top Lok insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLG-2047L 1125 Top Lok insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant TLG-2047L 1125 Top Lok insert for grooving
Previous
R 433,55
inc. vat
In stock
SKU
5753032
Top Lok insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.003kg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| Insert Thickness | 5.5626mm |
| CW - Cutting Width | 1.1938mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.0889mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.0889mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 1.27mm |
| W1 - Insert Width | 3.81mm |
| ORDCODE | TLG-2047R H13A |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 11:12:00.000 |
| Hand | R |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 2 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL2R_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 392.55514-3020052 BIG-PLUS MAS-BT to ER collet chuckR 5 339,45 inc. vat -
Sandvik Coromant 392.55505C3022040 BIG-PLUS MAS-BT to arbor adaptorR 5 620,05 inc. vat -
Sandvik Coromant 392.55514-3025060 BIG-PLUS MAS-BT to ER collet chuckR 5 620,05 inc. vat -
Sandvik Coromant 392.55514-3016050 BIG-PLUS MAS-BT to ER collet chuckR 5 057,70 inc. vat -
Sandvik Coromant 392.55505C3016040 BIG-PLUS MAS-BT to arbor adaptorR 5 620,05 inc. vat
Write Your Own Review