Sandvik Coromant TLG-2047L 1125 Top Lok insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLG-2058L 4125 Top Lok insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant TLG-2058L 4125 Top Lok insert for grooving
Previous
R 595,70
inc. vat
In stock
SKU
5753001
Top Lok insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 2.5g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| Insert Thickness | 5.5626mm |
| CW - Cutting Width | 1.4732mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.1905mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.1905mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 1.27mm |
| W1 - Insert Width | 3.81mm |
| ORDCODE | TLG-2058R 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 11:12:00.000 |
| Hand | R |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 2 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL2R_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DS20-D3800L40-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 13 658,55 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3800L40-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 913,70 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3700L40-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 910,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3800L40-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 530,40 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3800L40-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 910,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3700L40-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 913,70 inc. vat
Write Your Own Review