Sandvik Coromant TLG-3094R 1125 Top Lok insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLG-3094R H13A Top Lok insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant TLG-3094R H13A Top Lok insert for grooving
Previous
R 520,95
inc. vat
In stock
SKU
5753637
Top Lok insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 10.2g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| Insert Thickness | 8.7376mm |
| CW - Cutting Width | 1.1938mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.1905mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.1905mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 1.905mm |
| W1 - Insert Width | 4.953mm |
| ORDCODE | TLG-3047R H13A |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 11:15:00.000 |
| Hand | R |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 3 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL3R_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review