Sandvik Coromant TLGP-3062L 2135 Top Lok insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLGP-3062L 1125 Top Lok insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant TLGP-3062L 1125 Top Lok insert for grooving
Previous
R 816,50
inc. vat
In stock
SKU
5753276
Top Lok insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 15.6g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| Insert Thickness | 11.5062mm |
| CW - Cutting Width | 6.35mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.5715mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.5715mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 6.35mm |
| W1 - Insert Width | 6.477mm |
| ORDCODE | TLG-4250L 3020 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 23:31:00.000 |
| Hand | L |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 4 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL4L_1 |
| Grade | 3020 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3 |
| SUBSTRATE | HC |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant A16R-SDQCR 07 CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 167,75 inc. vat -
Sandvik Coromant A16R-SDUCL 07 CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 167,75 inc. vat -
Sandvik Coromant A16R-SDQCR 07-R CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 167,75 inc. vat -
Sandvik Coromant A16R-SDUCL 07-R CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 167,75 inc. vat
Write Your Own Review