Sandvik Coromant TLR-3031L H13A Top Lok insert for profiling
Next
Sandvik Coromant TLR-3047L 3020 Top Lok insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant TLR-3047L 3020 Top Lok insert for profiling
Previous
R 898,15
inc. vat
In stock
SKU
5753452
Top Lok insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.021kg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| Insert Thickness | 11.5062mm |
| CW - Cutting Width | 6.35mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.5715mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.5715mm |
| GAN - Insert Rake Angle | 10deg |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 6.35mm |
| W1 - Insert Width | 6.477mm |
| ORDCODE | TLGP-4250R 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-04-06 03:29:00.000 |
| Hand | R |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 4 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL4R_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C6-391.02-32 070A Coromant Capto™ reduction adaptorR 5 920,20 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-391.01-63 140A Coromant Capto™ extension adaptorR 6 190,45 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-391.01-63 100A Coromant Capto™ extension adaptorR 6 190,45 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-391.01-63 060 Coromant Capto™ extension adaptorR 6 190,45 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-391.02-32 032 Coromant Capto™ reduction adaptorR 5 920,20 inc. vat
Write Your Own Review