Sandvik Coromant TLG-2125L H13A Top Lok insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLR-3031L 1125 Top Lok insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant TLR-3031L 1125 Top Lok insert for profiling
Previous
R 652,05
inc. vat
Out of stock
SKU
5753461
Top Lok insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 9.6g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| RE - Corner Radius | 0.7874mm |
| Insert Thickness | 8.7376mm |
| CW - Cutting Width | 1.5748mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 2.3876mm |
| W1 - Insert Width | 4.953mm |
| ORDCODE | TLR-3031L 2135 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 23:32:00.000 |
| Hand | L |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 3 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL3L_1 |
| Grade | 2135 |
| COATING | CVD TiCrN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C4-391.14-20 035 Coromant Capto™ to ER collet chuckR 5 839,70 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-391.20-14 055 Coromant Capto™ to Weldon adaptorR 5 362,45 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-391.20-10 050A Coromant Capto™ to Weldon adaptorR 5 362,45 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-391.20-16 055 Coromant Capto™ to Weldon adaptorR 5 362,45 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-391.20-12 055A Coromant Capto™ to Weldon adaptorR 5 362,45 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-391.14-20 052 Coromant Capto™ to ER collet chuckR 5 839,70 inc. vat
Write Your Own Review