Sandvik Coromant TLG-4189L H13A Top Lok insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLG-4125R 4125 Top Lok insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant TLG-4125R 4125 Top Lok insert for grooving
Previous
R 520,95
inc. vat
In stock
SKU
5753731
Top Lok insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 10.6g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| RE - Corner Radius | 2.3876mm |
| Insert Thickness | 8.7376mm |
| CW - Cutting Width | 4.7752mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 3.81mm |
| W1 - Insert Width | 4.953mm |
| ORDCODE | TLR-3094L H13A |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 11:15:00.000 |
| Hand | L |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 3 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL3L_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 600-042Q16-10H CoroMill™ 600 face milling cutterR 8 936,65 inc. vat -
Sandvik Coromant 600-040Q16-10H CoroMill™ 600 face milling cutterR 8 936,65 inc. vat -
Sandvik Coromant 600-025A25-10H CoroMill™ 600 face milling cutterR 6 350,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 600-032A32-10H CoroMill™ 600 face milling cutterR 7 525,60 inc. vat
Write Your Own Review