Sandvik Coromant TLG-3062R 1125 Top Lok insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLG-3062R H13A Top Lok insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant TLG-3062R H13A Top Lok insert for grooving
Previous
R 816,50
inc. vat
Out of stock
SKU
5753604
Top Lok insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 18.9g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| RE - Corner Radius | 2.3876mm |
| Insert Thickness | 11.5062mm |
| CW - Cutting Width | 4.7752mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| GAN - Insert Rake Angle | 10deg |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 6.35mm |
| W1 - Insert Width | 6.477mm |
| ORDCODE | TLRP-4094L 4125 |
| CHANGEDATE | 2022-04-06 03:30:00.000 |
| Hand | L |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 4 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL4L_1 |
| Grade | 4125 |
| COATING | PVD TiAlN+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review