Sandvik Coromant TLGP-3047R 1125 Top Lok insert for grooving
Next
Sandvik Coromant TLGP-3072R 1125 Top Lok insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant TLGP-3072R 1125 Top Lok insert for grooving
Previous
R 652,05
inc. vat
Out of stock
SKU
5753246
Top Lok insert for thread turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for thread turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 7.5g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| RE - Corner Radius | 0.3048mm |
| Insert Thickness | 8.7376mm |
| CW - Cutting Width | 1.7018mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 2.2098mm |
| W1 - Insert Width | 4.953mm |
| ORDCODE | TLV-3RJ 4125 |
| CHANGEDATE | 2022-08-27 18:21:00.000 |
| Hand | R |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 3 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL3R_1 |
| Grade | 4125 |
| COATING | PVD TiAlN+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
Write Your Own Review