Sandvik Coromant TNMG 22 04 04-QM 235 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant TNMG 16 04 12-KM 3210 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant TNMG 16 04 12-KM 3210 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 205,85
inc. vat
In stock
SKU
5754149
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 13.1g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 0.3969mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 21.597mm |
| L - Cutting Edge Length | 21.997mm |
| ORDCODE | TNMG 22 04 04-QM H13A |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 19:35:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | T |
| SSC - Insert Seat Size Code | 22 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_TN2204_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | QM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 6 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RA245-063R19-12L CoroMill™ 245 face milling cutterR 8 537,60 inc. vat -
Sandvik Coromant RA245-063R19-12M CoroMill™ 245 face milling cutterR 9 672,65 inc. vat -
Sandvik Coromant RA245-076R25-12L CoroMill™ 245 face milling cutterR 9 104,55 inc. vat -
Sandvik Coromant RA245-063R19-12H CoroMill™ 245 face milling cutterR 10 821,50 inc. vat -
Sandvik Coromant RA245-076R25-12H CoroMill™ 245 face milling cutterR 13 673,50 inc. vat -
Sandvik Coromant RA245-076R25-12M CoroMill™ 245 face milling cutterR 11 372,35 inc. vat
Write Your Own Review