Sandvik Coromant CNMM 25 09 24-HR 4335 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant TNMG 27 06 12-HM 4335 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant TNMG 27 06 12-HM 4335 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 995,90
inc. vat
In stock
SKU
7081086
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.015kg |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 19.05mm |
| RE - Corner Radius | 2.38125mm |
| Insert Thickness | 9.525mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 7.925mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 33mm |
| L - Cutting Edge Length | 32.9956mm |
| ORDCODE | TNMG 33 09 24-HM 4335 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 22:50:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | T |
| SSC - Insert Seat Size Code | 33 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_TN3309_1 |
| Grade | 4335 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | HM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 6 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-BB30-S-06-048 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 10 752,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-P-10-098 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 13 434,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-P-08-088 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 13 434,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-S-12-082 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 10 752,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-S-08-048 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 10 752,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-BB30-S-10-048 BIG-PLUS MAS-BT to CoroChuckâ„¢ 930R 10 752,50 inc. vat
Write Your Own Review