Sandvik Coromant WNMG 06 04 04-WL 1515 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant WNMA 08 04 08-KR 3210 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant WNMA 08 04 08-KR 3210 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 216,20
inc. vat
In stock
SKU
5756295
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 2.6g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 9.525mm |
| RE - Corner Radius | 0.3969mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 3.81mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 6.1155mm |
| L - Cutting Edge Length | 6.5155mm |
| KRINS - Major Cutting Edge Angle | 95deg |
| BS - Wiper Edge Length | 0.45mm |
| ORDCODE | WNMG 06 04 04-WF 5015 |
| CHANGEDATE | 2022-02-17 11:04:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | W |
| SSC - Insert Seat Size Code | 06 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_WN0604_1 |
| Grade | 5015 |
| SUBSTRATE | HT |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | WF |
| CEDC - Cutting Edge Count | 6 |
| WEP - Wiper Edge Property | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant EF-32-08 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioningR 3 609,85 inc. vat -
Sandvik Coromant EF-32-20 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioningR 3 609,85 inc. vat -
Sandvik Coromant EF-32-16 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioningR 3 609,85 inc. vat -
Sandvik Coromant EF-32-10 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioningR 3 609,85 inc. vat -
Sandvik Coromant EF-32-12 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioningR 3 609,85 inc. vat -
Sandvik Coromant EF-32-06 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioningR 3 609,85 inc. vat
Write Your Own Review