Sandvik Coromant 391.05-22 50 020 VL to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant 390.58-50 80 040 MAS-BT 403 to VL adaptor
Previous
Sandvik Coromant 390.58-50 80 040 MAS-BT 403 to VL adaptor
Previous
R 12 111,80
inc. vat
Out of stock
SKU
5759132
HSK to VL adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to VL adaptor
| CP - Coolant Pressure | 10000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 75.013mm |
| DCON - Connection Diameter | 80mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 90mm |
| BD - Body Diameter | 100mm |
| LB - Body Length | 90mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 170Nm |
| WT - Weight Of Item | 4.385kg |
| OAL - Overall Length | 140mm |
| OHX - Maximum Overhang | 90mm |
| ORDCODE | 390.410-100 80 090 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_VLS01_C0800_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 22:23:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review