Sandvik Coromant 392.41005-100 32 050A HSK to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant 392.140277-50 02 055A ISO 7388-1 to ISO 9766 adjustable adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.140277-50 02 055A ISO 7388-1 to ISO 9766 adjustable adaptor
Previous
R 32 678,40
inc. vat
Out of stock
SKU
5759729
ISO 7388-1 to ISO 9766 adjustable adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ISO 7388-1 to ISO 9766 adjustable adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 69.85mm |
| DCON - Connection Diameter | 136mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 75mm |
| BD - Body Diameter | 140mm |
| LB - Body Length | 85mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 60001/min |
| WT - Weight Of Item | 6.802kg |
| OAL - Overall Length | 186.6mm |
| OHX - Maximum Overhang | 75mm |
| ORDCODE | 392.140277-50 03 075A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG11_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_PMC08_C1360_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | M24 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-22 10:06:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD |
| STDNO - Standard Number | DIN69871 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C6-391.05C-22 080 Coromant Capto™ to arbor adaptorR 6 473,35 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-391.05C-27 090 Coromant Capto™ to arbor adaptorR 7 066,75 inc. vat
Write Your Own Review