Sandvik Coromant 392.41005-10060075 HSK to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant 392.140277-50 03 075A ISO 7388-1 to ISO 9766 adjustable adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.140277-50 03 075A ISO 7388-1 to ISO 9766 adjustable adaptor
Previous
R 6 415,85
inc. vat
In stock
SKU
5759837
HSK to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to arbor adaptor
| DFC - Functional Diameter | 75.013mm |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50mm |
| BD - Body Diameter | 100mm |
| LB - Body Length | 50mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 180Nm |
| WT - Weight Of Item | 2.806kg |
| OAL - Overall Length | 100mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50mm |
| ORDCODE | 392.41005-100 32 050A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1AB1_G3200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-04 01:04:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-C5-HD-20-082 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 10 015,35 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C4-HD-20-084 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 9 017,15 inc. vat
Write Your Own Review