Sandvik Coromant 392.R8.05-22 020 R8 (Bridgeport) to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant 392.ER327-20 14 035 ER to CoroMill™ 327 adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.ER327-20 14 035 ER to CoroMill™ 327 adaptor
Previous
R 5 626,95
inc. vat
In stock
SKU
6073959
ER to CoroMill® 327 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER to CoroMill® 327 adaptor
| DFC - Functional Diameter | 32mm |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 14.3mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 41.25mm |
| BD - Body Diameter | 14mm |
| LB - Body Length | 28.8mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 6.5Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 250001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.495kg |
| OAL - Overall Length | 73.65mm |
| OHX - Maximum Overhang | 41.25mm |
| ORDCODE | 392.ER327-32 14 035 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERB_C0320_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CM3271_C0140_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 22:58:00.000 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review