Sandvik Coromant 393.277-25 02 085A Slide to adjustable drill adaptor
Next
Sandvik Coromant 393.277-20 02 075A Slide to adjustable drill adaptor
Previous
Sandvik Coromant 393.277-20 02 075A Slide to adjustable drill adaptor
Previous
R 6 141,00
inc. vat
In stock
SKU
5760590
Slide to adjustable drill adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Slide to adjustable drill adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 80mm |
| BD - Body Diameter | 78mm |
| LB - Body Length | 80mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 20Nm |
| WT - Weight Of Item | 824g |
| OAL - Overall Length | 80mm |
| OHX - Maximum Overhang | 80mm |
| ORDCODE | 393.277-25 01 080A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_PMC08_C0780_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLISO_G2500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-05-30 14:29:00.000 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant TCMW110204FP CD05 CoroTurn™ 107 insert for turningR 1 881,40 inc. vat -
Sandvik Coromant TCMW090204FP CD05 CoroTurn™ 107 insert for turningR 1 881,40 inc. vat -
Sandvik Coromant VCMW110204FP CD05 CoroTurn™ 107 insert for turningR 2 538,05 inc. vat -
Sandvik Coromant VCMW160408FP CD05 CoroTurn™ 107 insert for turningR 2 673,75 inc. vat -
Sandvik Coromant TCMW16T308FP CD05 CoroTurn™ 107 insert for turningR 2 270,10 inc. vat
Write Your Own Review