Sandvik Coromant 570-25L151.21-30-30 T-Max™ Q-Cut head for grooving
Next
Sandvik Coromant 570-25L123T06B CoroCut™ 3 head for grooving
Previous
Sandvik Coromant 570-25L123T06B CoroCut™ 3 head for grooving
Previous
R 2 022,85
inc. vat
In stock
SKU
5764452
T-Max® Q-Cut head for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut head for grooving
| CP - Coolant Pressure | 1000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 14mm |
| BD - Body Diameter | 25mm |
| WT - Weight Of Item | 0.043kg |
| OAL - Overall Length | 17.9mm |
| OHX - Maximum Overhang | 14mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 34.1mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 5.617mm |
| CW - Cutting Width | 2mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 20mm |
| ORDCODE | 570-25L151.21-20-20 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SLHDS_C0250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 14:57:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CB2G20_3 |
| Hand | L |
| MIID - Master Insert Identification | N151.2-200- 5E |
| SSC - Insert Seat Size Code | 20 |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
Write Your Own Review