Sandvik Coromant 570-32RF-3232 Rectangular shank to CoroTurn™ SL adaptor
Next
Sandvik Coromant 570-32RF-2525 Rectangular shank to CoroTurn™ SL adaptor
Previous
Sandvik Coromant 570-32RF-2525 Rectangular shank to CoroTurn™ SL adaptor
Previous
R 2 717,45
inc. vat
In stock
SKU
5764714
Rectangular shank to CoroTurn® SL adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Rectangular shank to CoroTurn® SL adaptor
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 119.65mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 8.8Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.843kg |
| OAL - Overall Length | 135.65mm |
| OHX - Maximum Overhang | 25mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 32.5mm |
| HF - Functional Height | 25mm |
| H - Shank Height | 25mm |
| LPR - Protruding Length | 135.65mm |
| B - Shank Width | 25mm |
| OAH - Overall Height | 47.32mm |
| ORDCODE | 570-32RF-2525N |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_VKT01_A2525_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SLHDSA1_C0320_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-09 06:21:00.000 |
| Hand | R |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant SVJBR 2525M 11 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 2 401,20 inc. vat -
Sandvik Coromant SVJBR 3225P 16 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 2 559,90 inc. vat -
Sandvik Coromant SVJBR 2525M 16 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 2 401,20 inc. vat
Write Your Own Review