Sandvik Coromant AE25-A32-CE-085 Cylindrical shank to Coromant EH adaptor
Next
Sandvik Coromant 830-S14A20131F Cylindrical shank to CoroReamerâ„¢ 830 adaptor
Previous
Sandvik Coromant 830-S14A20131F Cylindrical shank to CoroReamerâ„¢ 830 adaptor
Previous
R 10 942,25
inc. vat
In stock
SKU
5765227
Cylindrical shank to CoroReamer™ 830 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical shank to CoroReamer™ 830 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 10000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 16mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 150mm |
| BD - Body Diameter | 25mm |
| LB - Body Length | 150mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 12Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 500001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.545kg |
| OAL - Overall Length | 150mm |
| OHX - Maximum Overhang | 90mm |
| LSC - Clamping Length | 60mm |
| ORDCODE | 830-S16A25090F |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLR_G2500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_R830HD1_C0160_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-02-09 14:09:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| LOCAP - Location Aid Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant LAG151.32-32S-40 T-Max™ Q-Cut boring bar for groovingR 5 188,80 inc. vat
Write Your Own Review