Sandvik Coromant A327-16B85EC-14 Weldon to CoroMill™ 327 adaptor
Next
Sandvik Coromant A327-16B64EC-09 Weldon to CoroMill™ 327 adaptor
Previous
Sandvik Coromant A327-16B64EC-09 Weldon to CoroMill™ 327 adaptor
Previous
R 7 703,85
inc. vat
In stock
SKU
5722482
Weldon to CoroMill® 327 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Weldon to CoroMill® 327 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 12mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 154.3mm |
| BD - Body Diameter | 12mm |
| LB - Body Length | 83.11mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 30deg |
| TQ - Torque | 6.5Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 300001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.37kg |
| OAL - Overall Length | 154.3mm |
| OHX - Maximum Overhang | 101.515mm |
| LSC - Clamping Length | 52.7mm |
| OHN - Minimum Overhang | 83.11mm |
| H - Shank Height | 14.22mm |
| MHD - Mounting Hole Distance | 24.209375mm |
| ORDCODE | A327-16B85EC-12 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLW_R6250_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CM3271_C0120_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 2 |
| CHANGEDATE | 2022-02-09 13:52:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | HB |
| STDNO - Standard Number | DIN6535 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D1300C5-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 8 590,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1350L20-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 470,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1350L20-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 8 590,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1350L20-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 338,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1400C4-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 8 590,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1350L20-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 095,50 inc. vat
Write Your Own Review