Sandvik Coromant A392.41006-10038330A HSK to arbor damped adaptor
Next
Sandvik Coromant A392.41006-10025320A HSK to arbor damped adaptor
Previous
Sandvik Coromant A392.41006-10025320A HSK to arbor damped adaptor
Previous
R 3 941,05
inc. vat
In stock
SKU
5722851
HSK to Weldon adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to Weldon adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 19.05mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 80.01mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 80mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 20Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 205001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.167kg |
| OAL - Overall Length | 112.01mm |
| OHX - Maximum Overhang | 80.01mm |
| LSC - Clamping Length | 54mm |
| ORDCODE | A392.41020-63 19 080B |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLW_R7500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 00:59:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review